Přeskočit na hlavní obsah

Dezinfekce interiéru ozonem

Jedna z nejrozšířenějších a nejmodernějších metod čištění klimatizační soustavy vozidla je dezinfekce ozónem. Do kabiny vozidla se zapnutým topným okruhem je instalován přístroj vyvíjející ozón po dobu 15-30 minut. Ozón je výkonný oxidační prostředek. Spontánně reaguje s jinými látkami, což vede k odbourání nepříjemně páchnoucích molekul. Tato metoda pročistí nejen vzduchové vedení, ale i výparník, kde se nachází nejvíce mikroorganismů. Máte pak jistotu, že spolu s výměnou kabinového (pylového) filtru dýcháte opravdu čistý vzduch. Při jízdě pak zmizí podráždění očí a dýchacího ústrojí, bolesti hlavy, únava, kašel, nepříjemný zápach, bakteriální infekce a alergické reakce.
Podmínkou dobře fungující dezinfekce je i výměna kabinového (pylového) filtru.

Výrobci automobilů doporučují nejpozději každé dva roky tento filtr vyměnit. Filtr má za úkol zachycovat veškeré nečistoty, které jsou součástí vzduchu proudícího do kabiny vozidla. Je pochopitelné, že při kvalitě ovzduší je tento filtr někdy zcela zanesený již po půl roce. Pak propouští do kabiny nejen prachové částečky, ale i alergeny, bakterie a plísně.

Pokud chcete, aby Vaše klimatizace fungovala správně, požadujte u svého servisu provedení strojové dezinfekce, výměnu kabinového filtru i kontrolu náplně plynu a oleje. Chraňte své zdraví a zdraví svých blízkých a nedýchejte mikroorganismy a plísně. Nejsou vidět, ale dokáží potrápit a vyvolat alergie.